Svět,je nádherná kniha,ale ne pro toho,kdo v ní neumí číst.

Siamská kočka

9. května 2006 v 16:43 |  Kočičky
Siamskou kočku pozná jistě i člověk, který kočkám nerozumí vůbec nebo jen velmi málo. Jsou typické barvou srsti, modrýma očima a štíhlým tělem. Toto plemeno není vhodné pro každého. Siamkám se dá velmi tězce zavděčit. Na druhou stranu toto ušlechtilé plemeno vyžaduje minimální péči o srst a je přítulné.
původV Thajsku se tato zvířata začala vyskytovat ve 14. století. V 19. století se o siamky začali zajímat britové a dokonce si pár exemplářů odvezli s sebou domů. Siamské kočky tehdejší doby se od těch nynějších lišily. Postupně se začala rodit koťata s odlišným zbarvením, a tak vzniklo pět zakládních barev: tabby point, tortie point, red point, cream point a cinnamon point.
péčeSrst se téměř nemusí udržovat. V období línání stačí srst protírat mokrým semišovým hadříkem (v nutném případě použijte jemný hřebínek). Několik dnů před výstavou můžete kočku vykoupat. Ostré drápky stříhejte štípacími nůžkami. Uši čistěte jen v nutném případě. Používejte přípravek určený k čištění uší.
charakterSiamky mají svébytný charakter, projevují se silným mňoukáním. Nemají rády samotu a potěší je, když jsou středem pozornosti (dokáží strávit několik hodin hlazením). Jsou hravé a velice dobře si rozumí se psy. Siamská kočka je osobnost a lásku, kterou jí dáte, vám vrátí dvojnásobně.
VNĚJŠÍ ZNAKY
těloElegantní a pružná stavba těla. Zadní nohy jsou vyšší než přední. Dlouhý tenký ocas vybíhá do špičky.
hlavaHlava by měla spolu s našikmo umístěnýma ušima tvořit trojúhelník. Mandlové oči mají modrou barvu..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anda Anda | 9. července 2006 v 21:59 | Reagovat

pekny

2 Avrilka Avrilka | 23. prosince 2007 v 8:40 | Reagovat

Fuj ty jsou hnusny!!!!!!!!bléééé!!!!Nejhezci jsou britske modre!!!

3 Filip Filip | 6. března 2009 v 7:09 | Reagovat

Ty si asio moc rozumu nepobrala vid ???Taková krásná kočička .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama